KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16922003
nr 1692 2003
Stig Blomberg
(1901-1970), Sverige
Skulptur, "Kung Heimer & Aslög", brons. Signerad, numrerad 14/16, patinerad. Höjd: 13 cm
Stig Blomberg, född 1901 i Linköping, död 1970, svensk skulptör.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 7 april 2025
kl 19:38:08
4/4 13:24:37
Stig Blomberg
Läs mer om Stig Blomberg